Pravda vítězí.

23. prosince 2011 v 16:30 | džejn))

pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí

Přijde mi téměř jako povinnost napsat tenhle článek, je to to nejmenší, co můžu udělat. Hodně lidí si řekne, co patnáctiletá holka může o Václavu Havlovi vědět. Jasně, nezažila jsem rok 68, 77, nebo 89 (hlavně) , ani jak se stal prezidentem, neznala jsem ho ani osobně, ale i když hodně lidí z nás to nezažilo, je to hlavně on kdo může za to, jak teď žijeme. Nechci psát o tom, co udělal, protože spoustu toho ani nevím, i když jsem o tom toho slyšela hodně, není to tak, jako kdybych v tý době žila, spíš chci říct, jak to na mě celý působí .. Přece jenom, i já jsem ho zažila pár let jako prezidenta.
Chci říct, že nejvíc bych rozbila držky všem těm, co říkaj, že jim vadí jak se to rozebírá, že byl zrádce, že jim to je jedno, nebo dokonce nějaký politici odmítnou uctít jeho památku. Kdo řekne, že se ho to netýká, tak kecá, protože se to vlastně týká všech lidí tady v Česku, to že jsme svobodní. Takovejch lidí jako je on, je HODNĚ MÁLO, který se postavěj za to, co věřej, a je jim jedno jaký to bude mít následky, že jde i do vězení a riskuje svoje zdraví, svůj život, jenom proto, že v něco věří, a že bojuje za tolik lidí a nebojí se vystoupit a MLUVIT ... Za tohle ho strašně moc obdivuju, a chtěla bych, aby lidi byli taky takoví. Je jich čim dál míň a to mě vážně mrzí, ale bohužel je to tak ...

Ve středu jsem sledovala celej smuteční průvod a dneska jsem držela tu minutu ticha a pak jsem s tetou byla celý odpoledne nalepená u tý televize a bylo mi, tak nějak všeljak .. Na konci byli jeho videa a fotky a hrála k tomu písnička Knockin' on Heaven's Door, pak byl jeho nějakej proslov, kde jsem obdivovala že on říká jenom pravdu a byl tak neuvěřitelně chytrej, vážně .. řekl něco v tom smyslu, že před 20 leti řekl, že naše země nevzkvétá, ale teď už to říct nemůže, že vzkvétá, ale občas hodně divným způsobem .. a to je, to je prostě pravda . Řekl, že se krade, a dělá se to pořád, ničí se životní prostředí a tak podobně, a to je taky všechno pravda. Babička řekla, že to byl prostě vzácnej člověk.
Moje teta ho potkala na Trutnově, na festivalu. Jezdíval tam. Nedělal rozdíly, prostě tam mezi nima seděl jako normální člověk. Strašně si ho za tyhle maličkosti vážim.
Podle mýho názoru je správná věc, že se to tak řeší, že to je celý den v televizi a všude, protože on byl člověk, kterej si zaslouží mnohem víc. On si zaslouží aby se to řešilo! Když v tu středu začli lidi tam tleskat a zvonit klíčema, až mi lezl mráz po zádech, fakt, bylo to neuvěřitelný, asi jako hodně okamžiků, který se týkaj tohodle tématu.
Dnešní proslov Schwarzenberga byl, fakt hezkej, mnohem lepší než Klause, protože od něj to nezní tak upřímně ...
Na pohřeb přijel Bill Clinton, spoustu zahraničních prezidentů, premiérů a tak .. Téměř po celym Česku se držela v poledne minuta ticha .. naprosto všude jsou černý prapory, svíčky, fotky, všichni o tom mluví .. dokonce i naše boleslavská Škoda zastavila v poledne na minutu výrobu. Sledoval to celej svět. A pak že tenhle člověk nic nedokázal !
Lidi si ho vážej, ne , že ne, a považuju ho za jednu z nejsilnějších osobností českých dějin. Jsem pyšná na to, kde žiju, když na týhle zemi se podíleli takový lidi ... Teoreticky, myslíte, že kdyby nebylo jeho, mohli bysme říct svuj názor ? Vy můžete bejt rádi, že můžete říct nebo napsat svuj názor, a někteří chytří jedinci ještě píšou, proč by to měli řešit, když to nezažili. Týká se to nás všech, kurva .
Celý 3 dny smutku, vlastně celkově od neděle je to celý hrozně emotivní, dneska dávali z minulosti nějakej den, kdy točili celej den s Václavem Havlem, a bylo to prostě hrozně smutný, když si uvědomítě, že tenhle člověk, co toho dokázala nejvíc ze všech, už mezi náma není. Tyhle lidi si nezasloužej umřít. Když vidim záběry z roku 89, kdy tam tisíce lidí začnou skandovat jeho jméno, fakt k tomu nemám slov.
Dokázal toho víc, než my všichni dohromady, a ten člověk je víc než nějakej herec, nebo sportovec, protože díky Havlovi jsme na tom takhle, a né tak jako před 30ti lety.
Strašně bych si přála, aby někdo stejně vzácnej pokračoval v jeho práci a následoval ho, protože nejsem si vůbec jistá, jestli v dnešním světě se někdo takovej vůbec nejde, v dnešním světě, kdy jsou lidi závistivý, nepřející, a zlí. V sobotu ještě žil, někdo takovej, kdo bojoval za něco , co mělo smysl ...


hrozně se mi to líbí .. jsem ráda, že jsou lidi s timhle názorem , protože je fakt, že si zaslouží mnohem víc než blbej status na Facebooku !

Byla jsem zapálit svíčku taky, proč by ne , měli by to udělat všichni ...

"Nejsme velký národ, a proto ani velkých postav nemáme na rozdávání, přesto jsme někdy dokázali, aby jejich dílo bylo zploštěno a znehodnocováno. Věřím, že Václava Havla nic takového nečeká, ale to už je jen na nás,"

"Málokdo byl více Čech než Václav Havel, ale hloubka jeho myšlenek promlouvala ke všem,"

"Věděl, že pravda má i zúžený smysl, chápeme-li ji sebestředně, pak je příčinou sváru, proto k pravdě patří i láska, která nás vede k poslouchání jiných a pokoře. To je pravý smysl hesla,"

ať klidně udělaj vlastní program o něm, ať o něm běžej pořady celej den, ať se to řeší všude, ať po něm pojmenovávaj ulice a stavby, tenhle fenomenální člověk, co bojoval a vyhrál, SI TO ZASLOUŽÍ!

http://img1.ct24.cz/cache/616x347/article/13/1243/124268.jpgDĚKUJEME, pane prezidente ! ♥Na průčelí Národního muzea v Praze byl v den státního pohřbu Václava Havla pověšen velkoplošný portrét zesnulého exprezidenta.
http://media.novinky.cz/214/302140-top_foto1-o530g.jpg
http://img.ihned.cz/attachment.php/960/35640960/aostu34BCEFGIKLMOjkl6WbdqySTU2AV/_LB_0463.JPG
http://i.lidovky.cz/11/122/lngal/SPA3fef8d_524_3_.jpg
http://media.novinky.cz/220/302200-top_foto1-7zc1i.jpg
beze slov

přídavek :D :
Nejsmutnější 23. prosinec za posledních .. nespočetně let ? Místo vánočních oslav se uctívá památka Pana Prezidenta.
Zemřel nám největší čech. Lidi po celý republice včera v poledne ztichli NAPROSTO VŠUDE. Záběry stovek, tisíců lidí, jak stojej, ukazujou "peace" , svíčky, vzkazy, nápisy "Havel na hrad", chrastění klíčů, ale né z vítězství a radosti, ale z projevu úcty...
Vysíláno na programech jako BBC nebo CNN.
Nejvíc mě rozsekalo, že milej pan prezident Ruska ani neposlal upřímnou soutrast, hovada největší, zkopala bych je, fakt ! Nesnášim je ! Styděla bych se za ně, asi jako ta ruska , co mluvila ve zprávách .
Čest nám vzdávají po celym světě, francouzi přiletěli s naší vlajkou na letadle. Netýká se to jenom nás, celej svět je vděčnej jednomu člověku. Tohle je prostě důkaz, že jeden člověk dokáže naprosto změnit prakticky svět ..
Celou hodinu jsem visela očima na zprávách na Primě, a přibližně tak každejch 5 minut mi stekla slza, milé ... Mluvili o něm, jako o člověku, kterého už nenajdeme, o člověku,díky kterému jsme všichni volní. Mluvili o něm i v americe, že je to velký přínos pro všechny. Když si to tak vezmeme, nebyl velká osobnost jenom pro Česko, ale pro celý svět, proč by o něm věděli teda lidi z ostatních zemí, proč by si ho všichni tak vážili. Jeho slovo mělo význam v celém světě, totiž. Lidi z celýho světa přijeli, aby mu mohli vzdát čest, protože udělal něco i pro celý svět, nejenom pro nás. V tý nejtěžší době o něm věděli i za hranicema, a uctívali ho za to jak bojoval, za to jak mluvil na veřejnosti. Prostě nepopsatelný, nikdy tady už nebude někdo jako on.
Někde jsem četla, že pan Havel sjednotil stát i po smrti, a to nynější politici nedokážou ani zaživa ..
SVĚT HO MILOVAL.
Jsem ráda za to, že někdo takovej byl tady, v naší zemi. Znova díky, díky, za všechno, za svobodnou zemi ! ♥:)
 


Komentáře

1 Verú Verú | Web | 23. prosince 2011 v 16:42 | Reagovat

Moc hezky napsaný. Je to pravda, takový člověk jako byl on se těžko hledá a bůhví, jestli vůbec někdo takový existuje. =(

2 Jantárek Jantárek | Web | 23. prosince 2011 v 16:59 | Reagovat

Opravdu vážně moc pěkně napsáno

3 Werii Boom Werii Boom | Web | 23. prosince 2011 v 20:03 | Reagovat

užastny blog

4 Elizabethka. ^^ Elizabethka. ^^ | E-mail | Web | 23. prosince 2011 v 20:49 | Reagovat

Na tomhle článku sis dala asi hodně záležet co ? .)) Krásně napsaný...

+ přeju ti krásný vánoce :* ♥

5 Ter Ter | Web | 24. prosince 2011 v 9:27 | Reagovat

Krásné Vánoce přeji'))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama